Türkiye'nin En GeNç Paylaşım Flatformu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Türkiye'nin En GeNç Paylaşım Flatformu

Türkiye'nin En GeNç Paylaşım Flatformu Burası!

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

Beykent üniversitesi

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

1Beykent üniversitesi Empty Beykent üniversitesi Cuma Tem. 04, 2008 3:52 pm

Misafir

Anonymous
Misafir

Adem Çelik - Beykent Eğitim Vakfı, 1996'da Adem Çelik tarafından kurulmuştur. Bu vakfa ait olan Beykent Üniversitesi 09.07.1997 tarih ve 4282 sayılı kanunla kurulmuş, kamu tüzel kişiliğine sahip bir vakıf üniversitesidir.

Beykent Üniversitesi, 1997-1998 eğitim-öğretim yılında Fen Edebiyat Fakültesi’ne bağlı Matematik-Bilgisayar; Güzel Sanatlar Fakültesi’ne bağlı Sinema-TV; İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’ne bağlı İşletme; Mühendislik - Mimarlık Fakültesi’ne bağlı Mimarlık bölümleri ve Yabancı Diller Yüksekokulu’na bağlı Hazırlık Programı ile eğitim-öğretime başlamıştır.

1998-1999 eğitim-öğretim yılında, İngiliz Dili ve Edebiyatı, Yönetim Bilişim Sistemleri, Uluslararası İlişkiler, İç Mimarlık, Tekstil Tasarım ve Grafik Tasarım bölümleri; 2000-2001 eğitim-öğretim yılında, Uluslararası Ticaret, İletişim ve Tasarım ve Oyunculuk bölümleri; 2003 – 2004 eğitim-öğretim yılında, Bilgisayar Mühendisliği bölümü; 2004 – 2005 eğitim-öğretim yılında, Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi, Resim, Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik bölümleri; 2005 – 2006 eğitim-öğretim yılında Sinema-TV (Türkçe), Bankacılık ve Finans, Turizm İşletmeciliği, İktisat, Mütercim-Tercümanlık (İngilizce) bölümleri, 2006 – 2007 eğitim-öğretim yılında, Türk Dili ve Edebiyatı, Psikoloji, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği ve Kimya Mühendisliği bölümleri, 2007-2008 eğitim-öğretim yılında İşletme (Türkçe) ve Mütercim-Tercümanlık (Rusça) bölümleri eğitim-öğretime açılmıştır. 2008-2009 eğitim-öğretim yılında, Mühendislik - Mimarlık Fakültesi’ne bağlı olarak İnşaat Mühendisliği bölümü eğitim-öğretime başlayacaktır.

2002-2003 eğitim-öğretim yılında, METEB (Mesleki ve Teknik Eğitim Bölgesi) kapsamında Meslek Yüksekokulu eğitim-öğretime açılmıştır. Meslek Yüksekokulu Tekstil, Grafik, Otomotiv, Muhasebe, Mobilya ve Dekorasyon ile ikinci öğretimde 5 programla eğitime başlamış, 2003-2004 eğitim-öğretim yılında İşletme, 2004-2005 eğitim-öğretim yılında Doğalgaz, Isıtma ve Sıhhi Tesisat Teknolojisi, Elektrik, Makine-Resim-Konstrüksiyon programları açılmıştır.

Meslek Yüksekokulu 2003-2004 eğitim-öğretim yılında birinci öğretimde (gündüz) Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık, İşletme, Pazarlama, Radyo ve Televizyon Programcılığı programları ile eğitime başlamış; 2004-2005 eğitim-öğretim yılında, Uluslararası Ticaret, Uluslararası Lojistik, Muhasebe, Grafik, Büro Yönetimi ve Sekreterlik, Bankacılık ve Sigortacılık, Turizm Rehberliği ve Tekstil programları, 2005-2006 eğitim-öğretim yılında ise Masaüstü Yayıncılık, Hazır Yemek ve Aşçılık, Gümrük İşletme ve Çocuk Gelişimi programları; 2007-2008 eğitim-öğretim yılında ise Restorasyon, Borsa ve Finans, Turizm ve Seyahat İşletmeciliği programları açılmıştır. Ayrıca Meslek Yüksekokulu, 2007-2008 eğitim-öğretim yılında ulaşmış olduğu eğitim-öğretim imkan ve kabiliyetlerini, gündüz çalıştığı için okuma imkanı olmayan öğrencilere hizmet sunmak amacıyla ek yerleştirmede ikinci öğretim (gece) programlarını açmıştır. Bu programlar; Bankacılık ve Sigortacılık (İÖ), Borsa ve Finans (İÖ), Grafik (İÖ), Gümrük İşletme (İÖ), Halkla İlişkiler ve Reklamcılık (İÖ), İşletme (İÖ), Pazarlama (İÖ), Radyo ve Televizyon Programcılığı (İÖ), Uluslararası Ticaret (İÖ) ve Uluslararası Lojistik (İÖ)’tir.

1999 – 2000 eğitim-öğretim yılında Sosyal Bilimler Enstitüsü, 2002-2003 eğitim-öğretim yılında ise Fen Bilimleri Enstitüsü kurulmuştur.

1997-1998 eğitim-öğretim yılında eğitime başlayan Beykent Üniversitesi’nin öğretim dili İngilizcedir. Üniversitemizde bugün;

Fen Edebiyat Fakültesi’ne bağlı Matematik-Bilgisayar, İngiliz Dili ve Edebiyatı, Türk Dili ve Edebiyatı ve Psikoloji; İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’ne bağlı İşletme, İşletme (Türkçe), Uluslararası Ticaret, Uluslararası İlişkiler, Yönetim Bilişim Sistemleri, Turizm İşletmeciliği, Bankacılık ve Finans, İktisat, ve Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık; Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi’ne bağlı İç Mimarlık, Mimarlık, Bilgisayar Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Kimya Mühendisliği ve İnşaat Mühendisliği; Güzel Sanatlar Fakültesi’ne bağlı Sinema-TV, Sinema-TV (Türkçe), Tekstil Tasarım, Grafik Tasarım, Oyunculuk, İletişim ve Tasarım, Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi ve Resim Bölümü ile 4 fakültede 27 bölüm; Yabancı Diller Yüksekokulu’na bağlı Hazırlık Sınıfları, Mütercim-Tercümanlık (İngilizce) ve Mütercim-Tercümanlık (Rusça) bölümü olmak üzere toplam 29 bölümde Lisans; Meslek Yüksekokulu’na bağlı, Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık, Radyo ve Televizyon Programcılığı, İşletme, Pazarlama, Uluslararası Ticaret, Uluslararası Lojistik, Muhasebe, Grafik, Büro Yönetimi ve Sekreterlik, Bankacılık ve Sigortacılık, Turizm Rehberliği, Tekstil, Çocuk Gelişimi, Gümrük İşletme, Hazır Yemek ve Aşçılık, Masaüstü Yayıncılık, Borsa ve Finans Restorasyon ve Turizm ve Seyahat İşletmeciliği ile 20 programda birinci öğretim (gündüz), Bankacılık ve Sigortacılık (İÖ), Borsa ve Finans (İÖ), Grafik (İÖ), Gümrük İşletme (İÖ), Halkla İlişkiler ve Reklamcılık (İÖ), İşletme (İÖ), Pazarlama (İÖ), Radyo ve Televizyon Programcılığı (İÖ), Uluslararası Ticaret (İÖ) ve Uluslararası Lojistik (İÖ) olmak üzere 10'u ise ikinci öğretim (gece) eğitimi veren 30 program ile eğitim öğretime devam edilmektedir.

Sosyal Bilimler Enstitüsü; İşletme Yönetimi Anabilim Dalına bağlı İşletme, Küresel Pazarlama, Uluslararası İşletmecilik, İnsan Kaynakları ve Örgütsel Değişim, Yönetim Bilişim Sistemleri, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık, Hastane Hizmetleri Yönetimi, Tekstil İşletmeciliği ve Pazarlaması, Uluslararası Ekonomi Politik ve İşletmecilik, Stratejik İşletme Yönetimi, Yönetim Organizasyon, Muhasebe, Finansman, Pazarlama, Sayısal Yöntemler, İşletme Yönetimi, Üretim Yönetimi ve Pazarlama, İşyerinde Yüksek Lisans Executive MBA (Üst düzey yöneticiler için), Turizm İşletmeciliği, Hastane ve Sağlık Kurumları Yönetimi, Üretim Yönetimi ve Endüstriyel İşletmecilik Bilim Dalları; Uluslararası İlişkiler Anabilim Dalına bağlı Uluslararası İlişkiler Bilim Dalı, İngiliz Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalına bağlı İngiliz Dili ve Edebiyatı Bilim Dalı ve Sinema-TV Anasanat Dalına bağlı Sinema-TV Sanat Dallarında; Fen Bilimleri Enstitüsü; Matematik-Bilgisayar Anabilim Dalına bağlı Bilgisayar Ağları ve İnternet Teknolojileri, Uygulamalı Matematik, Bilgi Teknolojileri Bilim Dalları; Bilgisayar Mühendisliği Anabilim Dalına bağlı Bilgisayar Mühendisliği Bilim Dalı ve Mimarlık Anabilim Dalına bağlı Mimarlık, Mimari Tasarım, Yapım Teknolojisi ve Kentsel Tasarım bilim Dalları olmak üzere 2 Enstitü’de, 32 farklı programda Yüksek Lisans eğitim öğretimi sürdürülmektedir.

Bugün Beykent Üniversitesi %20'si burslu olmak üzere, yaklaşık 8000 öğrencisi, seçkin akademik kadrosu, dünya standartlarında teknik donanım ve uygulama alanı ile ihtiyaçlar doğrultusunda kendini yenileyebilen farklı bir kurum olarak varlığını sürdürmektedir.

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

Similar topics

-